Remote Assistant
Vzdálený přístup

telefon
Podpora

Podpora

Jak služba funguje?

"Typický Online backup (tj. zálohovací) systém je postaven na klientské aplikaci, která provádí podle plánovacího kalendáře (zpravidla jednou denně) pravidelné zálohování dílčích složek na vašem lokálním disku. Klientská aplikace sbírá, komprimuje a šifruje lokální data, která následně odešle na vzdálené úložiště poskytovatele služby."

(Karel Wolf - Lupa.cz, 2015)

Varianty služby

Služba Bezpečné zálohování dat je sestavena z několika volitelných bloků, které lze vzájemně kombinovat:

  • pronájem zálohovacího prostoru (dostupný přes šifrované FTP spojení)
  • uložení záloh ve dvou lokalitách (obě v ČR)
  • pronájem zálohovacího softwaru a jeho nastavení i správa (pokud nemáte vlastní řešení nebo si netroufáte na jeho nastavení)
  • pravidelný dohled nad průběhem zálohování
  • pravidelné ověřování konzistence záloh
  • oznámení či automatický zásah v případě chyby

Vaše data jsou zálohována na našich serverech umístěných na území ČR. Pokud zvolíte možnost kompletní správy záloh z naší strany, bude na váš server nainstalován agent, pomocí kterého bude náš zálohovací server stahovat data z vašeho serveru na zálohu.

Druhou možností je, že si sami nastavíte, co a jak často budete chtít zálohovat, a následně budete data sami posílat na naše servery. V tomto případě jsme však schopni garantovat pouze jejich uložení.

Samotný proces zálohování a přenosu dat, který probíhá automatizovaně, je šifrován - stejně jako média, na kterých jsou data u nás uložena. Záloha vašich dat je poté automaticky znovu zálohována.

Naše firma garantuje, že vaše data zůstanou vždy soukromá a nikdo je nebude číst ani analyzovat. Tímto si u bezplatných služeb se servery v zahraničí mnohdy nemůžete být jisti - data bývají často analyzována a používána minimálně k marketingovým účelům.

Technické řešení

Pokud využíváte vlastní server či sdílené úložiště, je optimální, když všechna vaše zařízení "odkládají" data na váš server (popř. externí disk v rámci služby Bezpečné zálohy) a následně se tato data zálohují na disk Bezpečné zálohy. Jedná se tak o 2-stupňovou zálohu dat (dvojí ochranu), kdy jsou data nejen uložena u vás na serveru, ale současně i zálohována na serveru Bezpečné zálohy. Díky místní rychlé síti, která je k šifrovanému přenosu dat využívána, je velkou výhodou takto nastavené zálohy vysoká rychlost posílání zálohujících se dat.

Pokud vlastní server nevyužíváte, pak řešení spočívá v šifrovaném přenosu dat prostřednictvím klientské aplikace (nainstalované od našeho technika na váš počítač), která vámi požadovaná data (pro zálohu) pošle šifrovaným přenosem na disk na serveru služby Bezpečné zálohy. Je však nutno podotknout, že takto nastavená záloha přenáší data nižší rychlostí.

ESET partner  Logo společnosti Dell  Logo Microsoft.NET  Logo Microsoft SQL Server  Logo Microsoft Office  TeamViewer Logo Kerio Logo